Drony

MPZP SKB GIS OLSZTYN
  • Znajdź nas na Facebooku!

Firma stawia również na nowoczesne narzędzia pozyskiwania danych. Jednym z prężniej rozwijających się działów w SKB GIS jest wykorzystanie UAV (BSL - dronów) w pozyskiwania danych przestrzennych. Bezzałogowe statki latające dają możliwość wykonywania opracowań określanych jako fotogrametrie niskiego pułapu. Atutem takiego rozwiązania jest przede wszystkim zdecydowanie tańsze i szybsze pozyskiwanie danych.

Do produktów wytwarzanych w zakresie niniejszych działań możemy zaliczyć ortofotomapy i fotoplany, chmury punktów i ich klasyfikacja, numeryczne modele pokrycia terenu. Poza samym gromadzeniem danych zdecydowanie ważniejsze, jest ich wykorzystanie w procesach analitycznych i wspomaganiu różnych procesów decyzyjnych. Szerokie pole usług związanych z analizą danych pozyskanych z BSL znajduje zastosowanie w zakresie rolnictwa, leśnictwa, ochrony środowiska czy planowania przestrzennego.

Firma bazując na rozwiązaniach GIS oraz danych z BSL wykonuje szereg usług w zakresie analizy geoinformacji tj. profile wysokościowe, identyfikacja sposobów użytkowania, identyfikacja szkód łowieckich itp. Ze względu na bardzo szerokie spektrum nowych możliwości wykorzystania tych technologii podejmujemy się prac innowacyjnych, wypracując nowe procedury rozwiązywania problemów, jak również tworzenia narzędzi analitycznych.

(c) 2019 SKB GIS